Počítačový virus


Informační technologie, tak to je něco pro mého syna, i když mému synovi je teprve sedm let, tak už od svých pěti let uměl ovládat počítač. Uměl na počítač také instalovat různé aplikace, a to včetně instalací do mobilního telefonu. Také se mi kolikrát stalo, že mi omylem syn mi dal do počítače nebo do mobilního telefonu nějaký vir. Řeknu vám, že je potom někdy opravdu hodně složité se toho viru v počítači zbavit. Kdybych se vyznala v počítači a znala bych lépe informační technologii anebo kdybych byla počítačový technik nebo počítačový analytik, tak bych se potom třeba toho také sama dokázala zbavit.

Někdy si s počítačem nevím rady.

Jenomže mi věřte, že někdy je to opravdu hodně náročné. Když jsem měla už podruhé v počítači nějaký virus, tak jsem musela jít na opravdu ke specialistovi. Opravdu jsem nevěděla, co s tím mám dělat. Nejhorší bylo, že třeba když jsem chtěla najet na počítači nebo na tabletu na nějakou stránku, tak se mi jednoznačně kurzor myši úplně hýbal sám od sebe. Vypadalo to jako kdyby na touchpad anebo na kurzor šahal někdo úplně jiný, nějaký duch. Proto jsem se lekla. Přiznám se, že jsem se také bála, protože jsem se s tím setkala poprvé.

A pozor na viry ve vašem počítači.

Potom, když jsem volala do opravny počítačů, tak tam mi řekli, že tohle může být jednoznačně jiný typ počítačového viru. Byla jsem úplně v šoku, protože jsem ještě v té době netušila, že zrovna já můžu mít nějaký počítačový vir. Myslela jsem si, že informační technologie je tady od toho, aby právě také chránila před počítačovými viry anebo malwary. Jenomže prý tento vir se může dostat úplně kamkoliv a prý i když máte nějaký antivirus, tak i tento vir může antivirus kdykoliv obejít a dostat se do počítače. A měli jste už také někdy nějaký malware anebo virus ve vašem počítači? Teď si na to dejte pozor, co si potom doma do počítače stahujete.