Kontrola vzduchotechniky po nastěhování do nového bytu


Zakoupili jste byt nebo jste se stali šťastnými dědici a nyní řešíte stěhování a zabydlování? Tak až se zabydlíte, sepište si na papír seznam revizních prací, které byste měli nechat v bytě provést. Je to to nejdůležitější, co byste měli bezpodmínečně mít pod kontrolou, protože byste také mohli o váš byt přijít. Zdá se vám to příliš nadnesené? Moudří lidé dobře ví, že je třeba důvěřovat, ale také prověřovat.

Revize elektrických rozvodů – k požáru kvůli závadě na elektrickém rozvodu již v minulosti došlo mnohokrát, a komu díky zanedbané revizi vyhoří dům nebo byt, zpytuje svědomí, ale to už bývá pozdě. Zde je prevence zásadní a nevyplatí se ji podceňovat.

bytový dům

Revize komínových těles – komíny je třeba revidovat a čistit také kvůli nebezpečí požáru a zároveň z důvodu nebezpečí průniku spalin do místnosti, které obsahují jedovatý oxid uhelnatý. Proto také kominíci doporučují mít v místnosti u topného tělesa nebo plynové karmy nainstalovaný funkční detektor oxidu uhelnatého.

panelový dům

Revize vzduchotechniky – toto vám může skutečně připadat jako nesmysl, co kontrolovat na plechovém potrubí ve stoupačce, když se na něm nemá prakticky co pokazit? V zásadě nemá, to máte pravdu, ale do potrubí proudí spolu se vzduchem i prach a mastnota, uvolněná z přípravy pokrmů, anebo z koupelny při sprchování teplou vodou, a mastný prach se lepí na vnitřní stěny potrubí, kde postupně navyšuje vrstvu, a až dosáhne tloušťky jednoho milimetru, stane se z ní nebezpečná hořlavina. Silnější vrstvy mastného prachu dovedou i explodovat, a představte si, že nad vámi ve stoupačce vybuchne časovaná puma a zasáhne svými plameny váš byt. Takové případy už se staly a můžete si na Internetu prohlédnout i fotky vyhořelého bytu, kde byl příčinou požáru právě mastný prach. Nezanedbávejte revize vzduchotechniky v paneláku, za to nebezpečí vzniku požáru to nestojí.