Znalost počítačů


Práce s počítačem je pro někoho opravdu hodně důležitá. Já si vzpomínám, když za mnou třeba přišel můj otec a chtěl po mě, abych mu poradila, jak pracovat s počítačem. Já bych mu klidně moc ráda poradila, ale ono nejhorší na tom bylo, že byl strašně povrchní a že vždycky musel mít navrch. Vždycky musel mít navrch před každým. Jednoznačně to byl podle mého názoru narcis. Takže otec, když se nevyznal v počítači a o mě věděl, že já jsem vlastně na informační technologie a na informatiku skoro téměř expert, tak vždycky chtěl radu ode mě. Jenomže on si nepřišel takhle klasicky a normálně zeptat, že potřebuje pomoct s počítačem anebo s informační technologií.

Na počítači pracují každý den.

On za mnou přišel, abych mu třeba ukázala, jak se dělá tohle nebo jak se stahují filmy? Nebo jak nakupovat online, kde zaregistrovat platební kartu online a podobně. Tím vlastně tím dával najevo, že on to neumí a chce, abych mu to ukázala, jako abych ho to naučila. Přitom on to jako myslel tak, abych mu to ukázala, jestli o tom vím a jestli to umím udělat za předpokladu, že on už to vlastně umí. Je to takové zamotané, ale já věřím tomu, že vy mě chápete a vím, jak tohle myslím a co tím chci říct.

Letos jsem si pořídila i tablet.

 Nevím, proč otec je takový povrchní a proč je tak strašný egoista, že vůbec si nechce nechat připustit, že on se v počítači nevyzná a že sotva ví, co je to informatika nebo informační technologie. Tohle mě docela mrzí. A například můj mladší bratr anebo maminka, tak ti dva za mnou normálně přijdou a zeptají se mě, jestli nerozumím tomu a tomu a normálně mě také požádají o pomoc, protože já mám vyšší odbornou školu, kde jsme měli opravdu dlouho počítače a také mám jeden intenzivní kurz počítačů. Přiznám se, že v počítačích docela dost vyznám, a to včetně informační technologie. A také ostatním moc ráda pomohu a poradím, když samozřejmě tohle budu umět a znát.