Neplatíte zbytečně za elektřinu?


Když je slunce na jasné letní obloze bez mráčku, máme tu dost světla a je nám teplo. Ale nevýhoda tohoto spočívá v tom, že není vždy ani léto, ani jasno, ani den. A tak většinou nemáme automaticky takovou ideální situaci. A když tomu není tak, musíme na to jít jinak. A to znamená obvykle svícení a někdy i topení spojené s využitím elektrické energie. A je jasné, že nám elektřina poskytuje i další možnosti, nejen ty dvě výše uvedené.

solární panely

Elektřinou se tedy dá učinit náš život lepším. Díky ní můžeme být daleko spokojenější. Jenže ani s ní nikdy stoprocentně spokojení nejsme. I kdyby nám sloužila ve všech ohledech přesně tak, jak si to přejeme, vždy nám na ní bude vadit přinejmenším jedna záležitost. A tou je její cena. Elektřina prostě nebývá zadarmo. A v mnoha případech za ni dokonce platíme tolik, že nám to není ani trochu příjemné. Někdy nám i za toho největšího horka zmrzne úsměv na rtech, když vidíme, kolik za ni máme platit, a někdy se nám zatmí před očima i za bílého dne, když uvidíme účet, který nám energetici pošlou. Ale co naděláme? Platíme a platíme.

solární panely

Ale často jenom do chvíle, než přijdeme na to, že by se to dalo zařídit i jinak, bezplatně. Ano, elektřinu skutečně můžeme mít i zadarmo. A není v tom ani žádný zázrak, ani žádná zrada. Můžeme si totiž pořídit i své vlastní solární panely a prostě si elektřinu vyrábět sami. I ta nejlevnější fotovoltaická elektrárna nás sice zkraje něco stojí, protože nám ji nikdo nedodá ani nenainstaluje zadarmo, z lásky k bližnímu, ale jakmile ji pak máme, jsme zabezpečeni onou nepostradatelnou elektrickou energií z vlastního zdroje a nemusíme už platit distribučním firmám ony velké částky, které se obvykle na vyúčtování elektřiny objevují. Pokud tedy chcete, nic vám nebrání v odběru elektřiny z elektráren prostřednictvím distribuční sítě. Ale já bych to nedělal. Já bych dal přednost solární energii zadarmo.