V uklizené kanceláři se pracuje lépe


Co pro vaši firmu znamená úklid kanceláří? Někdo nad tím ohrnuje nos a považuje úklidové firmy a jejich zaměstnance za někoho, kdo se mu nemůže vyrovnat inteligencí a znalostmi, ale inteligence a znalosti nejsou všechno. Zde se cení zejména preciznost, přesnost, důslednost a pracovitost. Existuje velmi mnoho inteligentních lidí, dokonce s doktorskými tituly a mezinárodními oceněními, pro něž je manuální práce tabu, jsou nepraktičtí a úklid je pro ně natolik nepříjemný, že jej zanedbávají, a podle toho to také v jejich příbytku vypadá.

stůl v kanceláři

Úklid kanceláří v Praze bychom měli považovat ve svém souhrnu za velmi důležitou součást pracovního nasazení v kancelářských prostorách, a to z několika důvodů:

Více kreativních nápadů – když jste při své práci v kanceláři neustále rozptylováni zápachem, nečistotou na pracovním stole, chaosem a nepořádkem ve vašich věcech, promítne se to do vaší práce. Ubírá vám to energii, nemůžete se pořádně soustředit a ti, co mají svá pracoviště čistá a uklizená, pak vykazují lepší pracovní výsledky. Toto je prokazatelný a nezpochybnitelný fakt.

úklidové práce

Psychická pohoda – k lepší kreativitě v uklizeném a čistém prostředí se přičítá i psychická pohoda. V lidské přirozenosti je mít přehled a žít v čistotě, pečovat o své tělo, pravidelně se sprchovat a umývat a stejně tak se starat o prostředí, v němž žijeme. Jinými slovy, kdo o sebe nedbá a žije v chaosu, špíně a v zápachu, je psychicky nevyrovnaná osobnost, která by si zasloužila pozornost psychologa či psychiatra.

Mezilidské vztahy – špína a zápach se také promítají do mezilidských vztahů. Jen si představte, že k vám do kanceláře zavítá váš obchodní partner, vy mu nabídnete k posezení židli zapatlanou od rozlitého kečupu, na stole se bude povalovat týden stará slupka od banánu a budou tu patrná kolečka od hrnku s kávou. V odpadkovém koši se budou kupit odpadky a bude to z něj zapáchat rozkladem organické hmoty a plísní. Tyto zdánlivé drobnosti budou mít ovšem značný vliv na chování dotyčné osoby a váš původní záměr dohodnout vzájemnou spolupráci vám pak vůbec nemusí vyjít.