Ochrana je důležitá.


Už jste slyšeli jak se vám v bazénu voda čistí, májí to za úkol cirkulační trysky. Díky nainstalovanému skimmeru se znečištěná voda nasává do hadic, které vedou do filtračního čerpadla, kde se voda čistí, prochází filtrační kolonou, ať už se jedná o různé provedení a pak se pomocí cirkulačních trysek vrací opat do bazénu, ale už čistá bez znečištění. Je to takový jednoduchý koloběh, který by ovšem bez všech potřebných části nefungoval dobře. Když, by vám jen jedna z částí chyběla, už by se nedalo o cirkulačním systému hovořit. K tomu, abyste měli bazén čistý, je potřeba, aby byl nějakým způsobem připojený na filtrační systém.

Zátka na cirkulacní trysku

Díky němu se bude voda ve vašem bazénu krásně leknout a bude vás lákat na osvěžení v letních dnech. Když bude bazén špinavý a na stěnách budete mít nechutnou slizkou vrstvu, asi se vám nebude příliš chtít do bazénu a rozhodně vás na tom nebude nic lákat. Tyto cirkulační trysky jsou tedy hodně důležité a hlavně vám poslouží i v době, kdy budete chtít bazén zazimovat. Jednoduše z nich vyděláte směrovou kuličku nebo taky oko trysky, jak se mu říká a místo ní našroubujete zátku na cirkulační trysku. Tak zajistíte bazén před zamrznutí, když už venku budou nízké teploty a bazén se nebude používat.

Zátka na cirkulacní trysku

Zazimování bazénu je na zimu nutné, a když se dobře o něj postaráte, před nadcházející zimou, bude vám dobře sloužit ještě další roky. Někdy, je dobré se věnovat některým věcem o něco déle, jen proto, abyste je zachovali a mohli je pak další sezónu opět použit. Když, byste trysky nezadělali, mohlo by dojít k poškození a popraskání, jak by se led roztahoval. Hadice i zbytková voda v cirkulačních tryskách by mohla napáchat velké škody a vy byste na novou sezónu musel sáhnout do peněženky a vyřešit poškozené věci. Buďte důkladní a chraňte cirkulaci vašeho bazénu, když to jde. Malé, plastové zátky vám v tom pomohou.