Nechte elektrikářem prověřit váš nový byt


Získali jste byt v dědictví nebo jste jej zakoupili a máte již vyřízené všechny nebo většinu potřebných administrativních formalit? Pak byste si měli najít čas na prověření elektroinstalace. Nemáme tím ale na mysli, abyste se převlékli do montérek, uchopili do ruky fázovou zkoušečku a šroubovák a pustili se do samozvané revize elektroinstalace. Na tu si objednejte odborníka – elektrikáře z Prahy 22. Na co tu elektrikář může narazit a co tu bude řešit?

kabely ve zdi

Stav rozvodné skříně – elektrický rozvaděč je součástí každého příbytku. Že musí být po technické stránce v pořádku a musí být spolehlivý, je vám jistě známo, ale v některých objektech se stále můžete setkat se starými typy jističů a někde dokonce naleznete místo jističů pojistky. Elektrikář by měl rozvaděč prověřit a navrhnout případně jeho kompletní výměnu nebo nějaké dílčí zásahy.

elektrická zásuvka

Vodiče ve zdi – zde také bývá řada přehmatů. Za prvé někde mohou být ještě hliníkové vodiče, kupříkladu v některých bytech může být provedena rekonstrukce do měděných vodičů pouze v zásuvkových okruzích, zatímco u světel je hliník stále ponechán, ale v současné době již může být nebezpečný a bude třeba jej nahradit novým měděným rozvodem. Za druhé mohou být některé zásuvkové okruhy doplněny o zásuvky amatérským kutilem, který zde použil nevhodné, příliš tenké průřezy vodičů, což může vést ke zkratu a ke vzniku požáru.

Svítidla a spotřebiče – pokud dědíte i tyto výrobky, nechte je raději prověřit, protože tu může být skrytá vada, která vás nebo vaše blízké usmrtí. Elektroinstalace i spotřebiče mohou být nevyzpytatelné a pouze elektrikář z Prahy 22 Technologie budov dokáže odhalit závady pomocí měřicích přístrojů. Spoléhat se na pouhou vizuální kontrolu je nedostatečné a týká se to jak starších spotřebičů, tak i těch nových. Závady se mohou objevit teoreticky u čehokoli a vzhledem k tomu, že elektřina není vidět, slyšet ani cítit, se důkladné prověřování vyplácí.