Co potřebuji k bazénu


Jako první je dobré si uvědomit, že bazén není jenom o tom, že ho koupíte, složíte na zahradě a napustíte vodou. Pokud si toto myslíte, tak bazén ani nekupujte, protože nebude mít význam. Jestliže to myslíte s bazénem vážně, tak kromě koupi bazénu se zaměřte rovnou i na další věci, které budete k bazénu potřebovat. Vždy je dobré vědět, co je součástí daného bazénu a podle toho se zaměřit i na další věci. V některých bazénech jsou tyto věci součástí u některých nikoliv. Co je tedy dobré koupit společně s bazénem?

bazénová chemie

Bazénu je celá řada a až si daný bazén vyberete, tak můžete dokupovat další příslušenství. Pokud se budeme bavit o klasických bazénech, tak jsou potřeba následující věci:

  • Bazénová chemie – každý bazén potřebuje udržovat v kondici a k tomu slouží bazénová chemie. Díky ní zbavíte vodu všech nežádoucích látek a bude ošetřená pro koupání. Existují nejrůznější bazénová chemie a je dobré se tak poradit s prodejcem, který vám přesně řekne, co váš bazén potřebuje.
  • Písek do filtrace – Vždy záleží na tom, na jaký princip funguje filtrace. Nejčastěji se však setkáte s pískovou filtrací. Není tedy od věci koupit písek do filtrace rovnou.

bazénová chemie

  • Plachta – Díky plachtě na bazén se vám do bazénu nedostanou nečistoty, listí ze stromů nebo hmyz. Slouží také jako ohřev vody. Plachta na bazén není nijak drahá a nejedná se tak o velkou investici. K plachtě si rovnou zakupte síťku na hmyz. Před daním plachty na bazén vezmete vodu síťkou a vytáhnete všechny nečistoty. Jedná se o nejsnadnější čištění bazénu.
  • Bazénový vysavač – Je i není potřeba. Pokud zvládne vaše filtrace vyčistit vodu, tak není potřeba. Ideální je však na větší bazény, kde se špatně čistí dno a strany.

Věřte, že koupí bazénu to nekončí, ale spíše začíná. Každý bazén potřebuje během roku údržbu a pokud jí nebudete dělat, tak se budete koupat spíše v rybníku než v bazéně.