Co podniknout proti bankrotu?


Podnikat a nic z toho nemít je hloupost. A podnikat a mít z toho ještě dluhy je ještě větší hloupost. To prostě není možné, protože se podniká hlavně kvůli zmíněným penězům. Nikdo se do toho nepouští s vidinou toho, že bude mít jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, a vůbec nikdo nerozjíždí a neprovozuje své podnikání proto, aby do něj musel ještě nějaké peníze strkat. Každý naopak stojí o to, aby mu podnikání dost vynášelo a on tak měl co nejspokojenější život.

ruské peníze

Ale situace se někdy nevyvíjí tak, jak si lidé přejí. A ani v podnikání tomu není jinak. Někdy se sice podniká, ale tato činnost nepřináší takový obrat, a hlavně takové zisky, aby se z toho dalo normálně existovat. Podnikatelé pak mají skoupý život, firma přestává dokonale fungovat, a nakonec se její činnost třeba i zastaví, a nakonec se prostě podnik musí zavřít, protože jeho dluhy přesáhly zvladatelnou mez.

A když některý podnikatel navzdory špatnému vývoji situace nechce o svoji firmu přijít a chce v podnikání pokračovat, to ale úspěšně? Pak musí vymyslet něco, co mu v budoucnu zase bude vynášet. A do doby, než se tak stane, musí sehnat nějakou tu podnikatelskou půjčku.

americké peníze

Ale kde takovou podnikatelskou půjčku vzít? Je sice známo, že v našich finančních ústavech leží dost peněz, které jsou k dispozici, ale mnozí z podnikatelů se k nim prostě nedostanou. Mohli by sice dostat půjčku a ony peníze využít ve prospěch svého podnikání, jenže v tom jim brání pravidla, za jakých se půjčky poskytují. Někde se vyžaduje prokázání vysokých žadatelových příjmů, někde se kontrolují registry dlužníků, a kvůli tomu je nejeden žadatel odmítnut. Protože by nemusel být schopný splácet.

A pak zachrání situaci třeba nebankovní hypotéka bez registru Hypotéka bez registru. Protože u té stačí nemovitost jako záruka a peníze jsou k dispozici.